10% הנחה על כל האתר + משלוח חינם מעל 399 ₪

Search
Close this search box.
אלופציה

אלופציה

אלופציה אראטה היא מחלה אוטואמוּנית, שפורצת בפתאומיות ובה תאי מערכת החיסון תוקפים את זקיקי השערה וגורמים לתהליך דלקתי שמוביל לנשירת שיער. התהליך יכול להיות מצומצם יחסית ולפגוע בשטחי שיער קטנים (בד”כ בקרקפת, בגבות, בריסים ובזקן), או בחלקי גוף שלמים. הבשורה הטובה היא, שלמרות הנשירה האגרסיבית, זקיקי השיער אינם ניזוקים באופן בלתי הפיך ובמרבית המקרים תהיה צמיחת שיער מחודשת בתוך שנה מהאירוע.

למרות זאת, אצל אחוז מסוים מהחולים תמשיך הנשירה הכרונית או שיהיו אירועי הקרחה חוזרים.

במהלך שנות התמחותי פגשתי במטופלי אלופציה רבים: גברים, נשים, ילדים ואפילו תינוקות. הם שיתפו אותי בתחושות של חוסר האונים והמצוקה שנלוו לאיבוד השיער הפתאומי, שאצל נשים וילדים רבים הובילו גם לדיכאון ולחרדה. בגישת הרפואה הסינית ההסתכלות על המחלה היא הוליסטית.

מאחר והשיער נחשב לשלוחה של הדם, כשבדם אין “חוסרים”- גם השיער יהיה בריא. הכליות (באופן סימבולי), אחראיות על תהליכי גדילה וצמיחה פיזיולוגיים- גם של השיער.

לעיתים האבחון מצביע על חולשה אנרגטית של הכליות כגורם להקרחה.

מעבר לכך, הסינים מייחסים למצבים רגשיים, למחלות רקע, לשינויים הורמונליים וגורמים נוספים השפעה על כלל מערכות הגוף, כולל על זרימת הדם לקרקפת והזנת זקיקי השיער.

הטיפול באלופציה אראטה כולל דיקור בנקודות שונות ברגליים ובזרועות ובאזורי הקרחות בקרקפת במטרה לאזן את תפקוד אברי ומערכות הגוף, את רמות הסטרס ואת הפעילות החיסונית המוגברת וכן לעודד זרימת דם לקרקפת. הוא משולב בצמחי מרפא בלקיחה פנימית ובמריחה חיצונית, והמלצות תזונתיות בראייה סינית ועל פי תזונת הרמב”ם.

אני ממליצה לכם להיכנס ולקרוא בהרחבה על דרך הטיפול שלי באלופציה וגם את סיפורי ההחלמה של מטופלי.

נגישות
Search
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור