10% הנחה על כל האתר + משלוח חינם מעל 399 ₪

Search
Close this search box.

מכשיר מזותרפיה לנשירת שיער – My.Pen

כל מה שצריך לדעת על השימוש בדרמה-פן ומיקרונידלינג כטיפול בנשירה ודילול שיער

אם כבר ניסיתם את כל סוגי השמפו והמסיכות לנשירת שיער ולשיער דליל והתייאשתם, כדאי שתכירו את הטיפול הביתי המקצועי בטכנולוגיית המיקרונידלינג (micrneedling) לעידוד הצמיחה ושיקום השיער.

עט מזותרפיה My Pen

מה זה דרמה פן וכיצד הוא מטפל בנשירת שיער?

דרמה-פן הוא מכשיר חשמלי מקצועי לשימוש ביתי, שנראה כמו עט, והוא משמש לטיפול בנשירת שיער באמצעות מיקרונידלינג (microneedling). מדובר בטכניקה בה עוברים על אזורים דלילי שיער בקרקפת באמצעות העט המכיל בקצהו מחטים דקיקות וזעירות שבאופן אוטומטי חודרות את שכבת העור החיצונית, תוך הפעלת רטט. כמו כן, ניתן לווסת את אורך המחטים כדי לשלוט בעומק החדירה לקרקפת. הפציעות הזעירות שנוצרות בקרקפת מעודדות זרימת דם מוגברת אל זקיקי השיער וזוהי דרך יעילה להגביר את אספקת החמצן וחומרי הזנה שזקיקי השיער זקוקים להם. בנוסף, הסטימולציה גורמת לזקיקים המצויים בשלב של תרדמה להתעורר ולהפוך להיות במצב פעיל שוב. כאשר יש יותר ויותר זקיקים שמצויים במצב פעיל, השיער החדש שצומח הוא מעובה וצפוף יותר.

מחקרים מעידים על כך שמנגנון הפעולה של אותה פציעה מיקרוסקופית מכוונת של עור הקרקפת, מערב יצירה מחודשת של זקיקי שיער על ידי סטימולציה של מנגנוני ריפוי טבעיים, הכוללים שחרור של רכיבים הנקראים ‘גורמי גדילה’ (growth factors) מסוגים שונים.

מה אומרים המחקרים?

השימוש במיקרונידלינג באמצעות עט דרמה כטיפול בנשירת שיער ודלדול שיער הולך וצובר תאוצה ברחבי העולם. מחקרים [1] שהשוו את השימוש בעט דרמה לשימוש בתרופה מינוקסידיל לנשירת שיער, מצאו כי השילוב של שני הטיפולים יחד הניב תוצאות טובות יותר בהשוואה לטיפול במינוקסידיל בלבד. השימוש במיקרונידלינג באמצעות עט דרמה התרחב גם לתחום הטיפול באלופציה אראטה, לעיתים בשילוב עם מריחת התרופה triamcinolone ,acetonide ושילוב זה תרם לתגובה משמעותית טובה יותר לטיפול [2].

מדובר בטיפול שאינו פולשני וההנחה היא שהוא גורם לשחרור ע”י הקרקפת של טסיות וגורמי צמיחת שיער באזורים המטופלים, מה שמסייע לעבות את הזקיקים הקיימים ולהחזיר אותם לתפקוד תקין ובריא, גם במצבי אלופציה אראטה (שלעיתים דורשת טיפולים משולבים) [3].

בנוסף, בשנת 2016 צוות חוקרים יפני מצא כי דלדול שיער תלוי גיל הוא תוצאה של ירידה בקולגן ושימוש במיקרונידלינג הוא תהליך המעודד יצירת קולגן.

מחקרים עדכניים משלוש השנים האחרונות:

  • בינואר 2022 מחקר מסין דיווח על כך שמיקרונידלינג מקדם צמיחה מחודשת של השיער (ואפילו פיגמנטציה של העור כטיפול במחלת ויטילגו). החוקרים הסיקו כי
  • הפציעה המבוקרת גורמת להפעלת זקיקי השיער ולשגשוג של תאי גזע ונדידה שלהם למטריקס של השיער. התוצאה היא מעבר של זקיקים משלב של תרדמה (טלוגן) לשלב של צמיחה(אנגן) [4]
  • בינואר 22 מחקר שנעשה בהודו מצא כי הטיפול באמצעות מיקרונידלינג גרם לעלייה במספר שיערות הקרקפת והיה יעיל יותר מאשר השימוש במינוקסידיל 5% בלבד. השימוש במיקרונידלינג בשימוש עם מינוקסידיל הביא לתוצאה הטובה ביותר [5].
  • ביוני 2021 מצא כי טיפול במיקרונידלינג היה יעיל במצב של אלופציה אנדרוגנטית (“הקרחה גברית”) על ידי שיפור סביבת זקיקי השיער [6].
  • בספטמבר 2020 מחקר מאירן מצא כי מיקרונידלינג באמצעות מחטים שהותאמו לחדור לקרקפת לעומק של 0.6 מ”מ היה יעיל יותר מטיפול במחטים שחדרו לקרקפת לעומק של 1.2 מ”מ. ממצאים אילו מפתיעים, משום שמרבית אנשי המקצוע מתחום המיקרונידלינג ברחבי העולם ממליצים על שימוש במחטים של 1-1.5 מ”מ [7].

לא רק להצמחת שיער – מיקרונידלינג להצערת העור ושיפור מרקמו

לסיכום, על פי מאמר סקירת מחקרים שנעשה בתחום המיקרונידלינג, נמצא כי השימוש בדרמה פן יכול לטפל ביעילות במספר מצבים, כגון הצערת העור על ידי העלאת הייצור של חלבון הקולגן והאלסטין בעור -המעניקים לעור גמישות ומוצקות, שיפור צלקות אקנה, הפחתת קמטים וקמטוטים, טשטוש צלקות מתיחה וצלקות ניתוחיות, שיפור במצבים של שינוי לא רצוי בגוון העור כמו מלזמה והפחתת גודל נקבוביות עור הפנים.

נגישות
Search
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור