10% הנחה על כל האתר + משלוח חינם מעל 399 ₪

Search
Close this search box.

הגורמים לנשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים - הגורמים

אם את סובלת מנשירת שיער בוודאי שאלת את עצמך מדוע זה קורה לך? דלילות בשיער יכולה להיות עניין תקופתי. אך לעיתים נשים מוצאות עצמן במצב בו דלילות השיער מחמירה ומופיעות קרחות ואף בגיל מוקדם יחסית. קיים מגוון רחב של גורמים אפשריים המובילים לתופעת נשירת שיער אצל נשים ולהחמרה שלה. כל הפרעה בגוף כגון נטילת תרופות, מחלה, שינוי הורמונלי, יש בכוחה להשפיע על בריאות השיער וצמיחתו. לפי הרפואה הסינית, הטיפול מתחיל בהחזרת האיזון בין הגוף לנפש.

אם את סובלת מנשירת שיער כדאי שתדעי שאת רחוקה מלהיות לבד. נשירת שיער מזוהה כתופעה גברית אבל למעשה נשים רבות סובלות מאובדן שיער או הידלדלותו. רוב הנשים מבחינות בכך בגילאי ה-40 המאוחרות אבל למעשה התופעה יכולה לקרות בכל גיל וממגוון רחב של סיבות.

גורמים אפשריים: נשירת שיער אצל נשים

חוסר ויטמינים – קיים קשר הדוק בין רמת וויטמינים וברזל בדם ובין נשירת שיער. מחסור בברזל והמוגלובין נמוך (חוסר דם) וויטמינים כגון B12 תורמים להידלדלות בשיער ואובדן חיוניותו. כדי להימנע מהידלדלות בשיער חשוב להקפיד על תזונה נכונה, עשירה בוויטמינים ובברזל שמחזקים את השיער.

דיאטה חריפה ולא מבוקרת – נשים שעושות דיאטה חריפה נכנסות למצב של חוסר איזון. הדיאטה במקרים רבים מתפרשת כשוק ואז מופיעה נשירת שיער מוגברת. אם עברת ניתוח או שינוי פיזי אחר הגוף גם יכול לפרש זאת כטראומה.

תסמונת שחלות פוליציסטיות – זוהי תסמונת נפוצה מאוד בקרב נשים. לתסמונת מאפיינים תסמינים רבים, יכול להיות שרק חלקן מופיע. סימפטום נפוץ אצל נשים עם התסמונת הוא וסת לא סדירה או העדרה המוחלט. התסמונת באה לידי ביטוי גם באי פריון והידלדלות שיער.

בלוטת התריס – חוסר איזון הורמונלי הנובע מבעיות מתפקוד בלוטת התריס ( בלוטת התירואיד) מוביל בין השאר לנשירת שיער אצל נשים. בבדיקת דם ניתן לבדוק את רמות ההורמונים של בלוטת התריס.

חוסר איזון הורמונלי – יכולות לנבוע מכל מיני סיבות: רמות גבוהות של טסטוסטרון, תפקוד לקוי של בלוטת התריס. הפרעות הורמונליות המתבטאות אצל נשים בשיעור יתר ובמחזור בלתי סדיר עלולות גם הן לגרום לדלדול שיער. הטיפול המתאים בהפרעה ההורמונלית לאחר האבחנה שלה מביא ברוב המקרים להחזרת צמיחתו התקינה של השיער.

מחלות רקע – מחלות רקע כמו מחלות אוטואימוניות או מחלות עור כמו פסוריאזיס עלולות להתבטא גם בנשירת שיער אצל נשים. גם בעיות בתפקודי כבד עלולות להתבטא בנשירת שיער בין היתר.
לעיתים קרובות נטילת תרופות מסיימות מעודדת נשירת שיער אצל נשים. נשירת שיער יכולה להופיע כחודש וחצי עד חודשיים לאחר מצבים של חום, שפעת או דלקת ריאות קשה. אובדן שיער מסוג זה הוא ברוב המקרים זמני והמחזור הרגיל של צמיחת השיער עשוי להתחדש לאחר חודשים ספורים.

טיפולים ותרופות – כאשר נוטלים תרופות מסוימות כאשר ביניהן תרופות נגד קרישת הדם, תרופות נגד שיגדון (Gout), תרופות לטיפול בדיכאון, תרופות מסוג חוסמי בטא (המשמשות לטיפול ביתר לחץ דם ובהפרעות בקצב הלב) ותרופות המכילות נגזרות של וויטמין A. במחלות אחרות נדרשים טיפולים המחלישים את המערכת החיסונית כמו כימותרפיה – כידוע טיפולי כימותרפיה מלווים בתופעת של היחלשות מערכת החיסון ומלווים בנשירת שיער אינטנסיבית.

תורשה – נשירת שיער היא גם תוצאה של נטייה גנטית – מתחזקת אם זאת בעיה שאת מזהה אצל קרבות משפחתך. עם זאת, אם נשירת השיער מופיעה לפתע ולא בהדרגה זה מקטין את הסיכוי שזאת הסיבה.

אלופציה אראטה – זוהי סוג של מחלה אוטואימונית בה חלה נשירת שיער פתאומית שיכולה להתרחש ברמות שונות מהופעת קרחות קטנות ועד להתקרחות מוחלטת במצבי קיצון. המחלה קיימת אצל גברים ונשים ומופיעה אף אצל ילדים.

היריון ולידה – נשירת שיער אצל נשים היא מאד נפוצה בתקופה שלאחר הלידה. מדוע זה קורה? בתקופת ההיריון יותר זקיקי שיער נמצאים בשלב הצמיחה הפעילה. עם סיום ההיריון חלים שינויים הורמונליים ואז הזקיקים האלו עוברים חזרה לשלב המנוחה, דבר המתבטא לעיתים בנשירת יתר. תופעה זו היא זמנית וצפיפות השיער חוזרת ברוב המקרים למצב התקין תוך מספר שבועות עד 6 חודשים מיום הלידה. על מנת להפחית את נשירת השיער לאחר הלידה ככל האפשר מומלץ לנהוג בו בעדינות מרובה.

סטרס (מתח) – כמו בתופעות פיסיות רבות, ובמיוחד לאור ההשקפה של הרפואה הסינית, הגוף והנפש פועלים יחדיו. כשאישה נמצאת במצב של סטרס במשך תקופה המתח יכול למצוא את ביטויו באובדן שיער מוגבר.

נשירת שיער אצל נשים והרפואה הסינית

נשירת שיער יכולה להופיע בעקבות חוסר דם, חולשת טחול וצ’י של הכליות. לפי הרפואה הסינית, דם מאפשר לחיים להתממש ולהתמקם במרחב ובזמן. בהירות רוחנית, שלווה, שיפור הזיכרון, שביעות רצון, הערכה עצמית ורוגע, כולם נובעים מהדם.

חסר דם וחולשת צ’י של הכליות יכולה לגרום לנשירת שיער, ווסת חלשה, עיניים יבשות, ציפורניים סדוקות ועוד.

אז כיצד תדעי ממה את סובלת? תחילת הטיפול הוא באבחון הסיבה לנשירת שיער לאחר שנעשות בדיקות דם מקיפות. שילוב של תזונה נכונה וצמחי מרפא בהתאמה אישית בשיטה שפיתחתי מוביל לעצירת הנשירה אחרי חודש מתחילת הטיפול ולצמיחה מחודשת תוך ארבעה חודשים. זהו טיפול בנשירת שיער אצל נשים בשיטות טבעיות על פי הרפואה הסינית שיחזירו את הגוף שלך לאיזון ולהרמוניה.

את מוזמנת ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי [email protected] או בטלפון 054-4611683 לקביעת פגישת טיפול אישית ומקצועית, להתייעצות, או פשוט לשיחת תמיכה והכוונה.

שלך,
מור

המוצרים שלי

נגישות
Search
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור