10% הנחה על כל האתר + משלוח חינם מעל 399 ₪

Search
Close this search box.

מניעת נשירת שיער נשים – כך תשמרי על שיערך

מניעת נשירת שיער נשים – כך תשמרי על שיערך

“סמל לנשיות ולאירוטיות: כך תשמרי על שיערך” כתבה שהתפרסמה בגיליון החג של עיתון לאישה –  ספטמבר 2014/15

מתח, חרדה, המוגלובין נמוך, מחסור בברזל, דיאטה חריפה, מחלות עור ועוד.  הרבה סיבות יכולות לגרום לנשירת שיער.
מה אפשר לעשות כדי למנוע זאת?

נשירת שיער אצל נשים אינה מסתכמת בהיבט הפיסי-ויזואלי, היא פוגעת על פי רוב בדימוי העצמי של האישה ויש לה השלכות נפשיות ורגשיות, שכן השיער מהווה מאז ומעולם מרכיב בלתי נפרד מהיופי הנשי.  משורר תהילים בתארו את אהובתו מייחד מקום מרכזי לשערה: “הִנָּךְ יָפָה רַעְיָתִי, הִנָּךְ יָפָה-עֵינַיִךְ יוֹנִים, מִבַּעַד לְצַמָּתֵךְ; שַׂעְרֵךְ כְּעֵדֶר הָעִזִּים, שֶׁגָּלְשׁוּ מֵהַר גִּלְעָד (תהילים ד, א).  יופיו של שיער האישה זכה לתיאור נרחב גם בשירה ההודית הקדומה והמודרנית.  כך למשל ביצירה “שליחות הענן” של המשורר הדגול קאלידאסה, בין המאה החמישית לספירה, מתוארים העננים המורידים טיפות גשם כשיער אישה קלוע פנינים, ומוכר, אולי יותר מכול, שירו של אברהם חלפי: “עטור מצחך זהב שחור”.

לא בכדי עוטפות נשים נשואות בדתות רבות את שיער ראשן לבל ייראה, והמחמירות אפילו גוזזות אותו שכן שיער מלא, שופע וגלוי הוא סמל לנשיות ולאירוטיות, והוא בעל כוח משיכה רב.  אמנם אידיאל היופי הנשי עבר תהפוכות ושינויים רבים במרוצת הדורות, וכל עידן התאפיין במוסכמות ברורות באשר להגדרת יופייה של אישה.  בעבר גוף מלא ועור בהיר היו האידיאל הנכסף והעידן שבו אנו חיים מקדש את הרזון ואת השיזוף, אך מקומו של השיער במכלול הקרוי נשיות ויופי לא השתנה. כאז כן עתה טורחות נשים על שערן, מטפחות אותו ומוקירות אותו גם אם הן מכסות אותו.  לכן אובדן משמעותי של שיער גורם לדאגה, לחרדה ולפגיעה בערך העצמי.  כאשר אישה מאבדת משערה היא מעוררת בסביבתה הקשרים של חולי וזקנה וחווה איום ממשי על נשיותה, יופייה והאטרקטיביות שלה.  הסטרס הנגרם בעקבות התופעה והתגובות שהיא מעוררת מהווה גורם בפני עצמו לנשירה, וכך נוצר מעגל סגור של סיבה ותוצאה שקשה להשתחרר ממנו.

לצד מצבי מתח וחרדה קיימות סיבות רבות ומגוונות לנשירת שיער, ובהן: מחסור בברזל והמוגלובין נמוך, דיאטה חריפה ולא מבוקרת שמפרה את האיזון ההורמונאלי, רמת אנדרוגנים (הורמונים גבריים) גבוהה, מחלות עור כגון: פסוריאזיס ומחלות אוטואימוניות, כאלופציה אראטה, המתבטאת בנשירת שיער פתאומית ודרסטית, נטילת תרופות הנוגדות קרישת דם, תרופות לטיפול בשיגדון (Gout), תרופות מסוג חוסמי בטא לטיפול ביתר לחץ דם ובהפרעות בקצב הלב, וכן תרופות המכילות נגזרות של ויטמין A, טיפולים המחלישים את המערכת החיסונית, כגון: כימותרפיה, לידה, הפלה או הפסקה בנטילת גלולות למניעת היריון, מצבי טראומה בעקבות מחלה או תאונה, וכן גורמים תורשתיים – כל אלה ועוד עלולים לגרום לנשירת שיער מוגברת ואף להתקרחות.

לפנינו, סיבות רבות ומגוונות לתופעת נשירת שיער מוגברת והדלדלותו. אבחון הסיבות והטיפול בהן כרוכים לעתים בתהליך ממושך ולכן, יש להקפיד בראש ובראשונה על תזונה נכונה, עשירה בוויטמינים, כגון: B12 ובברזל.  שייקים ירוקים המכילים פטרוזיליה, תרד, עלי בייבי, רוקט וחסה, עשירים בברזל ומחזקים את מערכת הדם, כך גם סלק רימונים, חמוציות ואוכמניות. מומלץ גם להעשיר את התפריט בקטניות – עדשים, שעועית וכוסמת. כחלק מן האבחון ותהליך התאמת הטיפול כדאי לבצע בדיקת בלוטת התריס ולבדוק גם את רמות הטסטוסטרון והאנדוסטרדיון – ההורמונים הגבריים.

מנקודת מבטה של הרפואה הסינית נשירת שיער מאותתת לנו שהגוף יצא מאיזון, ושילוב של דיקור סיני, תזונה תומכת ופורמולות ייחודיות של צמחי מרפא מחדש אותו על ידי חיזוק מערכת הדם והמערכת החיסונית וייצוב המערכת ההורמונאלית. יכולות הריפוי והיעילות של הדיקור הסיני ורפואת הצמחים הן מוכחות ומעידות עליהן אינספור מטופלות שניסו לשווא כל תכשיר ושיטה שהרפואה הקונבנציונלית מציעה ומצאו בסופו של דבר את הפתרון לבעיית הנשירה בדיקור סיני ובפורמולות צמחים דוגמת רוזמרין ושורש הסרפד.

“למרות האכזבות הקשות שחוויתי בעבר”, מספרת ש’, שנואשה מתרופות ותכשירי מדף למיניהם, “התמדתי בטיפול והקפדתי למלא אחר הוראות התזונה, נטלתי את פורמולות הצמחים שהותאמו לי והגעתי לכל טיפולי הדיקור.  לאחר כחודש, הלא יאומן קרה והנשירה הואטה! לאחר כחודשיים-שלושה פסקה לחלוטין”. כך מדווחת גם מ’ לאחר חודשיים של טיפול משולב: “פלומת שיער חדש החלה לצוץ במקום שבו היו קרחות מבהיקות… האמת שאני עדיין לא מאמינה. אני מתעוררת בלילה ונוגעת בראש שלי לבדוק שזה לא נעלם”.

על סמך ניסיון רב שנים ומחקר מתמשך ונרחב בתחום, מספק הטיפול המשולב הזה בנשירת שיער את התוצאות המיוחלות, מעניק לאלפי נשים מענה ותקווה ומשקם לא רק את השיער אלא גם הביטחון בנשיותן.

את מוזמנת ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי [email protected] או בטלפון 054-4611683 לקביעת פגישת טיפול אישית ומקצועית, להתייעצות, או פשוט לשיחת תמיכה והכוונה.

שלך,
מור

המוצרים שלי

נגישות
Search
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור