10% הנחה על כל האתר + משלוח חינם מעל 399 ₪

Search
Close this search box.

נשירת שיער אצל נשים

בחורה חופשייה מחייכת בים עם זרועות ידיים פתוחות לרווחה, תמונת רקע עבור נשירת שיער אצל נשים

מאבדת שיער? קמת בבוקר והכרית שוב מלאה בשיער? את לא לבד!

נשירת שיער אצל נשים יכולה להופיע עקב חסר בברזל, לאחר דיאטות חריפות, לאחר מצבי מתח מתמשכים, עקב מחלות שונות (הפרעה בתפקוד בלוטת התריס, זאבת מערכתית, סכרת, אנמיה), לאחר הריון, לאחר הפלה או לאחר הפסקת גלולות נגד הריון.  נשירת שיער יכולה להופיע כחודש וחצי עד חודשיים לאחר מצבים של חום, שפעת או דלקת ריאות קשה. אובדן שיער מסוג זה הוא ברוב המיקרים זמני והמחזור הרגיל של צמיחת השיער עשוי להתחדש לאחר חודשים ספורים.
הפרעות בפעילות בלוטת התריס יכולות גם הן לגרום לדלדול השיער, שהוא הפיך, לאחר הטיפול המתאים בבלוטה.  ישנם מקרים בודדים בהם עלולות להיגרם נשירת שיער מוגברת כגון: תרופות מסוימות כאשר ביניהן תרופות נגד קרישת הדם, תרופות נגד שיגדון (Gout), תרופות לטיפול בדיכאון, תרופות מסוג חוסמי בטא (המשמשות לטיפול ביתר לחץ דם ובהפרעות בקצב הלב) ותרופות המכילות נגזרות של וויטמין A.  הפרעות הורמונליות המתבטאות אצל נשים בשיעור יתר ובמחזור בלתי סדיר, עלולות גם הן לגרום לדלדול שיער.
הטיפול בהפרעה ההורמונלית מביא ברוב המקרים להחזרת צמיחתו התקינה של השיער.

אז מה הקשר בין נשירת שיער להריון ולידה?

נשירת שיער מוגברת שכיחה לאחר לידה. תופעה זו נובעת מכך שיותר זקיקי שיער נמצאים בשלב הצמיחה הפעילה בתקופת ההריון. עם סיום ההריון והשינוי במצב ההורמונלי, זקיקים אלו עוברים חזרה לשלב המנוחה, דבר המתבטא לעיתים בנשירת יתר. תופעה זו היא זמנית וצפיפות השיער חוזרת ברוב המקרים לתיקנה תוך 1 עד 6 חודשים מיום הלידה. על מנת להפחית את נשירת השיער לאחר הלידה ככל האפשר, יש לנהוג בו בעדינות מרובה.

נשירת שיער מנקודת מבט של הרפואה הסינית

נשירת שיער יכולה להופיע בעקבות חוסר דם, חולשת טחול וצ’י של הכליות.  לפי הרפואה הסינית, דם מאפשר לחיים להתממש ולהתמקם במרחב ובזמן.  בהירות רוחנית, שלווה, שיפור הזיכרון, שביעות רצון, הערכה עצמית ורוגע, כולם נובעים מהדם.

חסר דם וחולשת צ’י של הכליות יכולה לגרום לנשירת שיער, ווסת חלשה, עיניים יבשות, ציפורניים סדוקות ועוד.

דרכי טיפול:

  1. דיקור וצמחי מרפא.
  2. תזונה בונה צ’י ודם.


צמחי מרפא  שנהוג להשתמש (בהתאמה אישית)

אנג’ליקה סינית Angelica sinensis, Dong quai

ארכובית סינית Polygonum multiflorum, He Shou wu

רוזמרין רפואי Rosmarinus officinalis, Rosemary

תזונה  תומכת


טיפול

תזונה הבונה דם וחיזוק הטחול וצי הקיבה  – סלק, אוכמניות, כבד אורגני, בטטה, דלעת וגזר.


תזונה מומלצת למניעת נשירת שיער אצל נשים:

איכות התזונה חשובה ביותר לצמיחה תקינה של השיער.  החלבון המצוי בכמות גדולה בבשר לסוגיו, ביצים, חלב, גבינות, פולי סויה וקטניות, חיוני ליצירת הקראטין שהוא מרכיבו העיקרי של השיער.  נשים (בעיקר נערות) המיישמות דיאטות קיצוניות למטרות הרזייה עלולות לפתח דילול שיער קשה, כאשר הנשירה המסיבית מופיעה במקרים אלו כ 3 חודשים לאחר תחילת הדיאטה.  תזונה נכונה מכילה כמות מספקת של חלבונים, סיבים תזונתיים ותזונה המכילה ברזל.  מומלץ להכין תערובת של 7 שקדים, כפית שומשום, כף פישתן טחון וכפית דבש או מולסה.  לטחון ולאכול כפית אחת ביום, אפשרי להשתמש בתערובת גם כתוספת ליוגורט או סלט.

בהקשר למה שנאמר לעיל, תזונה הבונה דם וחיזוק הטחול וצי הקיבה מכילה בין היתר – סלק, אוכמניות, כבד אורגני, בטטה, דלעת וגזר.

את מוזמנת ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי [email protected] או בטלפון 054-4611683 לקביעת פגישת טיפול אישית ומקצועית, להתייעצות, או פשוט לשיחת תמיכה והכוונה.

שלך,
מור

המוצרים שלי

נגישות
Search
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור