10% הנחה על כל האתר + משלוח חינם מעל 399 ₪

Search
Close this search box.

מחזור חודשי

מחזור חודשי

המחזור החודשי: בעיות נפוצות

“במקום בו יש זרימת אנרגיה חופשית, אין כאב. אם קיים כאב, אין זרימת אנרגיה חופשית” – זהו ציטוט המתייחס לגישה הטאואיסטית לפיה, הפרעה בזרימה החופשית של אנרגיית הצ’י בגוף היא הסיבה למרבית הבעיות הבריאותיות – אפילו לתהליך ההזדקנות .

ואיך כל זה מתקשר לבעיות הקשורות למחזור החודשי?

על פי הרפואה הסינית, הרחם והכבד הם איברים הקשורים זה בזה. לכבד תפקיד של שמירה על הזרימה החופשית של הצ’י (אנרגיית החיים) בגוף. מאחר וערוץ האנרגיה (המרידיאן) של הכבד עובר דרך האגן, מיוחסת לו השפעה ישירה על הרחם והמחזור החודשי. מסיבה זו, מצבים של “חסימה” או “תקיעות” אנרגטית במרידיאן הכבד, לרוב יתבטאו בבעיית מחזור כלשהי. הגורם הנפוץ ביותר לחסימה או תקיעות כזו נובע דווקא ממצבי סטרס, והסימפטומים לרוב יהיו כאב ונפיחות בבטן התחתונה, כאב גב תחתון, רגישות בחזה, עצבנות וכאבי ראש לפני מחזור. גם ערוצי אנרגיה נוספים שעוברים דרך האגן משפיעים על הרחם ומערכת הרבייה הנשית.

בקליניקה שלי אני פוגשת נערות ונשים בגילאים שונים המגיעות על רקע בעיות מחזור שונות ומגוונות, כגון מחזור לא סדיר, כאבי מחזור, התסמונת הקדם וסתית, מחזורים ארוכים, מחזורים קצרים, דימום וסתי ממושך וכבד או לחילופין היעדר וסת (אמנוריאה) ועוד.

תהליך התשאול, האבחון הסיני (על פי הלשון והדופק) יחד עם תוצאות בדיקות הדם, מסייעים לי לבסס את האבחנה לגבי המקור הראשוני של חוסר האיזון שנוצר בגוף, כפי שהוא מתבטא במחזור החודשי (כמו חסימה אנרגטית של מרידיאן הכבד למשל). בתהליך הזה אני גם מתייחסת לרמות המתח של המטופלת, לשינויים הורמונליים שבאים לידי ביטוי בבדיקות הדם, לבעיות בתפקוד בלוטת התריס, למשקל גופה, לתזונה ולאורח החיים שלה, ועוד.

מטרת הטיפול שלי היא לאזן את כל אותם גורמים המשפיעים על המערכת ההורמונלית הנשית, ואני עושה זאת באמצעות דיקור, צמחי מרפא והמלצות תזונתיות. לצמחי מרפא מסוימים יש השפעה תומכת ומאזנת על רקמות ואיברים במערכת הרבייה הנשית ובהם אני משתמשת לשיפור התפקוד הכללי של מערכת זו. בהתאם למקרה ולצורך, אני מוסיפה צמחים בעלי השפעה ממוקדת ספציפית, כמו למשל – צמחים ‘מניעי דם’ שמקדמים את הופעת המחזור, צמחים בעלי השפעה מצמתת שמפחיתים ומאזנים דימום כבד, צמחים משככי כאב ונוגדי עוויתות וגם כאלו שמאזנים רמות גבוהות של מתח ומרגיעים נפש סוערת. באופן זה, הדיקור יחד עם ההשפעה המגוונת של צמחי המרפא, מסייעים להחזיר בעדינות את המערכת הנשית לאיזון הורמונלי טבעי, יציב ובטוח.

אם גם את חווה בעיה הקשורה למחזור החודשי, אני יכולה לעזור לך. אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: [email protected] או בטלפון 054-4611683 לקביעת פגישת טיפול אישית ומקצועית, להתייעצות, או פשוט לשיחת תמיכה והכוונה.

שלך,
מור

“הטיפול של מור עזר לי מאוד. הטיפול כלל שילוב של דיקור, פורמולות של צמחים ומגע (יש לה ידי זהב!). כאבי הבטן עברו בהדרגה ממצב של קשים מאוד לקשים, ובהמשך לנסבלים.  כאלה שאפשר לחיות איתם ולתפקד.  כאבי הגב שהקרינו לרגליים נעלמו לחלוטין.  ימי המחזור שהיו בעבורי סיוט בלתי נתפס, הפכו לימים לא-נעימים, אך נסבלים. אני ממליצה בחום על טיפול אצל מור אפריאט למי שסובלת מבעיות דומות. היא עזרה לי מאוד ובעקבות הטיפול חל שיפור גדול באיכות החיים שלי.  מעבר לכך, מור היא מטפלת מסורה עם נשמה, שאפשר לדבר איתה על כל דבר, והיא תמיד עושה כל שביכולתה כדי לסייע למטופלים”.

נגישות
Search
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור