10% הנחה על כל האתר + משלוח חינם מעל 399 ₪

Search
Close this search box.

הפלות

הפלות

אני מכירה מקרוב את הכאב והקושי הכרוכים בהתמודדות עם אובדן של היריון. ליוויתי וטיפלתי בנשים רבות שחוו הפלה, ואני מבינה אותן כשהן אומרות לי, שהידיעה כי השכיחות של הפלות טבעיות היא גבוהה מאד אינה מקלה על שיברון הלב, וגם לא על תחושת האשמה שלעיתים מתלווה אליו.

למרבה הצער, כ- 10-20% מההריונות עלולים להסתיים בהפלה טבעית עד לשבוע ה- 20 להיריון. ברוב מקרי ההפלות, ההיריון מסתיים מיד לאחר ההשתרשות של הביצית המופרית ברחם, עוד לפני שהאישה בכלל יודעת עליו. סטטיסטית, זה אומר שאחד מכל שישה הריונות צפוי להסתיים בהפלה, ושאחת מכל ארבע נשים תעבור הפלה אחת לפחות במשך חייה, ולעיתים אף יותר מכך.

הפלה יכולה להתרחש מסיבות עובריות – למשל כשאצל העובר התפתחו מומים כרומוזומאליים שלא מאפשרים את המשך ההיריון, אך גם מסיבות אימהיות – למשל על רקע חוסר איזון הורמונלי (לרוב כשרמות הפרוגסטרון נמוכות ולעיתים על רקע הפרשה נמוכה של הורמוני בלוטת התריס), בעיה במבנה הרחם, זיהומים בנרתיק, קרישיות יתר של הדם, סיבות אוטואימוניות ועוד. אולם גם גורמים כגון עישון כבד, צריכה מוגזמת של אלכוהול וקופאין, ושימוש בסמים ידועים כמעלים את הסיכון להפלה.

ואיך מתייחסת הרפואה הסינית להפלות?

בראייה סינית, הפלות משקפות חוסר איזון במאזן האנרגטי של איברים ומערכות בגוף, להם (באופן סימבולי) השפעה על היריון תקין. אני מאבחנת כל מטופלת ומטופלת על פי מדדים אבחוניים של הרפואה הסינית במקביל לתוצאות הבדיקות הרפואיות. על סמך כל זאת, הטיפול שלי יתמקד בתמיכה ובחיזוק של האיברים הרלוונטיים באמצעות דיקור, צמחי-מרפא ותזונה ייעודית המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית ורפואת הרמב”ם – כדי להביא אותך למצב גופני ונפשי טוב יותר לקראת ההיריון הבא. מניסיוני כמטפלת,  כלי הדם ברחם רגישים להשפעות של מערכת העצבים הסימפתטית, וזה אומר שההורמונים המופרשים כתגובה למתח, פחד וחרדה יכולים להשפיע על מהלך ההיריון והלידה. לכן חלק מאסטרטגיית הטיפול שלי ברפואה הסינית מתייחסת לתמיכה נפשית-רגשית.

הנה דוגמא לרעיון של איזון איברים אנרגטי: לכליות (באופן סימבולי), יש חשיבות רבה ברפואה הסינית בכל הקשור להיריון, מאחר והן אחראיות על הפריון, על הרחם, על הייצור של הביציות, ועל עיקר הפעילות ההורמונלית של האישה. אנרגיית כליות נמוכה עשויה להתבטא בשינויים באורך מחזור הווסת, באיכות ביציות ירודה, בתגובה שחלתית נמוכה לטיפולים הורמונליים, וגם בזרימה פחות טובה של דם ואנרגיה לרחם – גורם שבפני עצמו מהווה סיכון להפלה בשליש הראשון להיריון. לעיתים קרובות נראה הקבלה בין אבחנה סינית של ‘חולשת כליות’ לבין תוצאות בדיקות דם המראות על חוסר איזון בהורמוני בלוטת התריס (שמהווה גם כן גורם להפלות). תסמינים נוספים של “חולשת כליות” כוללים עייפות ותשישות כרונית, כאבי גב, חולשה חיסונית, רמות נמוכות של פרוגסטרון לאחר הביוץ, או היעדר ביוץ.

את מוזמנת לקרוא בהרחבה כאן על דרך הטיפול שלי בהפלות חוזרות עפ”י הרפואה הסינית.

אם התמודדת בעבר עם הפלה, הרשי לי לעזור לך. אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר דרך האתר,  דרך המייל שלי: [email protected] או בטלפון: 054-4611683 לקביעת פגישת טיפול אישית ומקצועית, להתייעצות, או פשוט לשיחת תמיכה והכוונה.

שלך,
מור

המוצרים שלי

נגישות
Search
דברו איתי
דברו עם מור
איך אפשר לעזור